Prvotřídní desky z recyklované suroviny, alternativa OSB

Desky

Kartony slouží skvěle k balení potravin, jejich recyklace však není snadná. 
Hromady nevyužitých surovin nás před lety přiměly k činu. Spolu se studenty a inovátory jsme nalezli způsob, jak cenné vlastnosti nápojových obalů využít ve stavebnictví.

Desky jsou pevné a zároveň se s nimi velmi dobře a snadno pracuje.
Není problém s řezáním, vrtáním, šroubováním. Lze je polepit, laminovat atd.

Design a nábytkářský průmysl

Materiál z kartonových obalů je velmi odolný a snadno se s ním pracuje. Lze jej tedy využít i v rámci řádění v odvětví designu. Díky recyklaci dostává tento materiál mnoho dalších rozměrů a možností. Materiál je šetrný k životnímu prostředí a nabízí řadu využití. V nabídce jsou dvě varianty PackWall Basic, což je základní deska bez povrchové úpravy, případně její modifikace PackWall Design, deska s průhlednou krycí vrstvou.

Pro interiér je možné desky lakovat, dýhovat i lamelovat. Jde o zcela zdravotně nezávadný materiál. Z desek se neuvolňují žádné těkavé látky (měřeno Státním zdravotnickým ústavem ČR) a působení vysoké výrobní tepoty zlikviduje přpadné zárodky mikroorganismů. Stačí už je nápad, šikovné ruce a netradiční kus nábytku může být na světě. Případně se využívá i jako designový prvek v prostoru.

Stavby a interiér

PackWall desky jsou kompozit, který se skládá z celulózy, polyetylenu a hliníku (vše se nachází v potravinářském kartonu). Dva základní produkty PackWall Basic a PackWall Design (s průhlednou krycí vrstvou) lze využít ve stavebnictví na obvodové stěny, klenby, příčky, podhledy i záklop podkroví. Skvěle se hodí i jako bednění nebo stavební ohrady.

Desky PackWall jsou plnohodnotnou alternativou dřevovláknitých a sádrokartonových prvků. V nábytkářském průmyslu pak snadno nahradí MDF, HDF i OSB desky.