o nás

Filozofie

Nápojové kartony skvěle slouží k balení a uchovávání potravin. Když je ale jejich obsah spotřebován, stávají se už jen nepotřebným a těžce zpracovatelným odpadem.

Množství nevyužitých surovin před lety přimělo k činu tuzemské inovátory, kteří vynalezli způsob, jak cenné vlastnosti nápojových obalů využít ve stavebnictví.

Myšlenka na zpracování použitých tetrapaků existuje již několik desetiletí. Patentovaná technologie na jejich využití ve formě deskových materiálů je však dílem českých odborníků. Tato patentová práva vlastní naše společnost Flexibau s.r.o. a daří se nám uvádět tyto principy a produkty do praxe. Podíleli jsme se na vybudování několika výrobních linek, které i nadále inovujeme. Vyvíjíme nové typy desek a způsoby jejich využití v různých oborech a aplikacích. Naše licence se rozšiřují i do dalších zemí světa, kde se podle našeho modelu recyklují a zpracovávají nápojové obaly.

Jsme hrdí na to, že naše práce má smysl. Z nepotřebného odpadu vytváříme nové produkty, které jsou inspirací pro udržitelné stavitelství, obalový a nábytkářský průmysl, ale i pro inovativní architektonická a interiérová řešení. Naše desky nepředstavují zátěž pro planetu ani pro finanční rozpočet projektových kanceláří. PackWall desky jsou cenově dostupné a jsou alternativou k běžným materiálům jako jsou OSB, MDF a HDF desky, dřevotřískové, sádrovláknité nebo sádrokartonové desky. Jejich nespornou předností, při zachování technických parametrů, je výrazně nižší uhlíková stopa oproti konvenčním materiálům. Jsou tak ideální alternativou pro zodpovědné a environmentálně uvažující stavitele.

O SPOLEČNOSTI

FLEXIBAU

Společnost Flexibau s.r.o. vznikla v roce 2015. Specializuje se na výrobu desek PackWall – originálních desek vyráběných z nápojových kartonů. Původní záměr výstavby montovaných domů jsme rozšířili na víceúčelové využití tohoto unikátního recyklova(tel)ného materiálu. Dnes vyrábíme několik typů desek vhodných pro rozmanité použití ve stavebnictví, interiérech a nábytkářství.

V současné době provozuje společnost Flexibau výrobní linku na zpracování nápojových kartonů v Milevsku v Jižních Čechách. Licenčně pak probíhá výroba recyklovaných desek na bázi idey PackWall také v Austrálii, na Novém Zélandě, ve Švédsku a připravuje se výroba desek v Rakousku a Beneluxu.

Společnost Flexibau je součástí skupiny GES GROUP, soukromé investiční skupiny, která na trhu působí od roku 1990. Soustřeďuje se na střednědobé a dlouhodobé investice, které směřuje do čtyř základních segmentů trhu – průmysl, nemovitosti, média a zemědělství. Mimo podnikatelské aktivity skupina podporuje rovněž oblast sportu na vrcholové úrovni a rovněž i sportovní volnočasové aktivity mládeže.

Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!