Titulek: Recyklace tetrapaku má nové využití na stavbách Popisek: Text:

Nevyužitelné nápojové kartony? Kdepak - recyklace tetrapaku je hit

Dají se kartony od nápojových obalů ještě nějak využít? Co se s nimi dá dále dělat? Nebo už jde jen o nepotřebný odpad? PackWall našel řešení. Technologie recyklace tetrapaku se stala jeho doménou a z vyhozených nápojových kartonů vyrábí víceúčelové stavební desky.

Co obnáší recyklace tetrapaku?

U vyhozených nápojových kartonů nemůže být řeč o recyklaci v pravém slova smyslu - není možné je roztavit a vyrobit z nich něco úplně jiného. Ale přesto mohou ještě posloužit. Recyklace tetrapaku probíhá u PackWall tak, že se vyhozené kartony od nápojových obalů sesbírají, zbaví nečistot, rozemelou a následně se za vysokých teplot lisují do tvaru desek. Při výrobě desek nejsou přidávány žádné chemikálie ani lepidla. Tyto desky lze použít na stavbách, v interiéru, jako kostru měkkého nábytku nebo třeba ve výstavních expozicích. Objevte inovativní materiál pro udržitelné stavitelství.

Snadná práce

Velkou výhodou stavebních desek vyráběných z recyklovaných kartonů je to, že se s nimi nečekaně dobře pracuje. Jsou pevné a odolné, ale zároveň se dobře řežou, snadno se do nich vrtá, lehce je nastřelíte na dřevěnou konstrukci a mnoho dalšího. Stejně tak je možné dodávat jim další povrchovou úpravu - jsou jako stvořené pro dýhování a laminování. Nebo využít typ desky DESIGN, která nechává viditelnou unikátní strukturu z kartonů a tyto designové desky se stanou zajímavou součástí vašeho interiéru.

Druhý život pro odpad

Třídění odpadu je velmi důležitou součástí našich životů. Nejen proto, že lidí přibývá a odpadu také. Ale i proto, že mnoho materiálů se dá opětovně využít. Nejde přitom zdaleka jen o sklo, papír nebo kov. Vyhozené nápojové kartony jsou ukázkou toho, že lze zpracovat i takovýto specifický typ odpadu.

Recyklace stavebního materiálu je budoucností stavebnictví

Každý z nás za svůj život vyprodukuje neskutečné množství odpadu. Ne každý odpad ale musí skončit na skládce nebo ve spalovně odpadů – mnoho z nich je možné recyklovat. A nejde zdaleka jen o sklo či plasty. Například recyklace použitých nápojových kartonů dává nové možnosti stavařům, architektům i výrobcům nábytku.

Recyklace stavebních materiálů

I stavební materiály mohou být vyráběny z použitých materiálů. Když někdo bourá starý dům, tak není nutné cihly a další stavební materiály odvážet na skládku a likvidovat. Mnoho druhů stavebních materiálů je možné recyklovat – a opětovně použít. Recyklace stavebního materiálu se využívá i při výrobě stavebních materiálů – společnost PackWall například zpracovává vyhozené nápojové kartony, mele je a za tepla z nich lisuje desky. Ty nacházejí rozmanité využití ve stavebnictví, interiérovém designu a nábytkářství.

Skvělý materiál z nápojových kartonů

Říkáte si, proč byste si měli pořídit stavební desky z recyklovaných nápojových kartonů namísto klasických stavebních desek (například sádrokartonových, OSB nebo MDF)? Nedůvěřujete podobným novátorským materiálům? Není proč. Recyklace stavebního materiálu je jasnou budoucností stavebnictví. A pokud chcete stavět ekologicky, šetrně k přírodě, a přitom velmi chytře, jsou stavební desky z recyklovaných nápojových kartonů skvělou možností, jak se ke stavařině postavit moderně a zodpovědněji.

Snadná práce

Stavební desky z recyklovaných kartonů jsou velmi příjemné na práci. Dobře se řežou kotoučovou pilou, snadno se do nich vrtá, dobře se přitloukají. Lze je snadno přizpůsobit podle účelu, pro jaký je potřebujete – je možné je barvit, dýhovat, laminovat, lepit, zpevnit mřížkou a přetmelit, natáhnout fasádní stěrku a barvu, přilepit dekor nebo obklad.