Titulek: Stavební desky mohou být i udržitelné a ekologické. Popisek: Text:

Stavební desky z recyklovaných nápojových kartonů mají různé využití

Možná o tom čtete poprvé a dosud jste netušili, že existují stavební desky z recyklovaných nápojových kartonů. O co jde? Jak to vypadá? Jak to funguje? A je na ně spolehnutí? Podívejme se na stavební desky od společnosti PackWall podrobněji.

Recyklované stavební desky

Stavební desky se vyrábějí z různých materiálů. Často se používají sádrokartonové desky, OSB desky, MDF desky apod. Každá z nich je trochu jiná a má jiný typ využití. A teď si představte, že všechny tyto typy můžete nahradit jedinou univerzální stavební deskou. Tou z recyklovaných nápojových kartonů. Společnost PackWall je držitelem patentu pro výrobu udržitelných stavebních desek z nápojových kartonů, které recykluje (rozemele a pak za tepla lisuje). Během procesu výrobu nejsou přidávány žádné chemikálie ani lepidla. Vznikají zdravotně zcela nezávadné stavební desky s jedinečným designem a úžasnými vlastnostmi.

Recyklované kartony

Nápojové kartony má doma občas každý z nás. Napadlo vás někdy, jak úžasné vlastnosti mají a z čeho jsou vlastně složeny? Obsahují kombinaci materiálů jako je papír, hliník a plast, které nápojům poskytují dostatečnou ochranu, aby udržely nápoje čerstvé a chráněné po celou dobu skladování a přepravy. Nápojové kartony má rozhodně smysl třídit a recyklovat, patří do speciálních kontejnerů výhradně na nápojové kartony nebo do žlutých kontejnerů na plast. Stavební desky vyráběné z těchto kartonu mají skvělé akustické vlastnosti, jsou pevné, dobře se s nimi pracuje, snadno se řežou i přivrtávají a poslouží při stavbě i při úpravách interiéru. A navíc jsou ekologické, tedy šetrné k přírodě, a budou vám dlouho a dobře sloužit.

Mnoho využití

K čemu konkrétně můžete stavební desky od PackWall využít? Ke stejným účelům jako OSB desky, MDF desky nebo HDF desky. A mnohdy mají mnohem lepší vlastnosti a lépe se s nimi pracuje. Navíc je snadné dát jim další povrchovou úpravu a můžete je snadno přizpůsobit svým potřebám i fantazii.

Recyklace stavebního materiálu je budoucností stavebnictví

Každý z nás za svůj život vyprodukuje neskutečné množství odpadu. Ne každý odpad ale musí skončit na skládce nebo ve spalovně odpadů – mnoho z nich je možné recyklovat. A nejde zdaleka jen o sklo či plasty. Například recyklace použitých nápojových kartonů dává nové možnosti stavařům, architektům i výrobcům nábytku.

Recyklace stavebních materiálů

I stavební materiály mohou být vyráběny z použitých materiálů. Když někdo bourá starý dům, tak není nutné cihly a další stavební materiály odvážet na skládku a likvidovat. Mnoho druhů stavebních materiálů je možné recyklovat – a opětovně použít. Recyklace stavebního materiálu se využívá i při výrobě stavebních materiálů – společnost PackWall například zpracovává vyhozené nápojové kartony, mele je a za tepla z nich lisuje desky. Ty nacházejí rozmanité využití ve stavebnictví, interiérovém designu a nábytkářství.

Skvělý materiál z nápojových kartonů

Říkáte si, proč byste si měli pořídit stavební desky z recyklovaných nápojových kartonů namísto klasických stavebních desek (například sádrokartonových, OSB nebo MDF)? Nedůvěřujete podobným novátorským materiálům? Není proč. Recyklace stavebního materiálu je jasnou budoucností stavebnictví. A pokud chcete stavět ekologicky, šetrně k přírodě, a přitom velmi chytře, jsou stavební desky z recyklovaných nápojových kartonů skvělou možností, jak se ke stavařině postavit moderně a zodpovědněji.

Snadná práce

Stavební desky z recyklovaných kartonů jsou velmi příjemné na práci. Dobře se řežou kotoučovou pilou, snadno se do nich vrtá, dobře se přitloukají. Lze je snadno přizpůsobit podle účelu, pro jaký je potřebujete – je možné je barvit, dýhovat, laminovat, lepit, zpevnit mřížkou a přetmelit, natáhnout fasádní stěrku a barvu, přilepit dekor nebo obklad.