Titulek: Udržitelné stavební materiály jsou v popředí zájmu Popisek: Text:

Stavět se dá i šetrněji - vsaďte na udržitelné stavební materiály

Stavebnictví je jedním z klíčových oborů minulosti, současnosti i budoucnosti. S ohledem na životní prostředí je ale čím dál důležitější využívat alternativní, udržitelné stavební materiály. Jedním z nich mohou být například stavební desky z recyklovaných nápojových kartonů od PackWall.

Recyklované stavební materiály

Přemýšlíte, jaké využití mohou mít použité nápojové kartony, které vyhazujete do kontejneru na tříděný odpad? Co se s nimi děje dál? Procházejí procesem recyklace a díky společnosti PackWall dostávají novou funkci. PackWall vlastní patent umožňující výrobu stavebních desek právě z těchto recyklovaných nápojových kartonů. Tyto kartony sesbírá, rozemele a za tepla slisuje do desek. Tyto desky poté slouží jako vnitřní i vnější stěny, dělicí příčky, šikmé střechy, podlahy a ploché střechy. Mohou sloužit i jako dočasné oplocení, výplně otvorů, ochrana oblouků, sloupů nebo garáží. A až splní svůj účel, lze je opětovně recyklovat a použít jako vstupní surovinu pro nové desky.

Využití v interiéru

Lisované desky z nápojových kartonů jsou “user-friendly” - skvěle se řežou, dobře se nastřelují na dřevěnou konstrukci, je možné je dále zevně upravovat. Můžete je například barvit, dýhovat, laminovat, přilepit dekor nebo obklad. V interiéru tyto udržitelné stavební materiály od PackWall poslouží třeba jako obkladové panely nebo ve variantě DESIGN jako atypické designové panely. Desky DESIGN DOUBLE jsou zase díky svým vlastnostem skvělým materiálem pro výrobu mnoha typů nábytku a interiérových řešení. Mohou tvořit korpusy skříní, skříněk a komod, i jejich dvířka. Jsou vhodné pro výrobu stolů, mohou sloužit jako konstrukce čalouněného nábytku nebo jako základ pro laminování a dýhování.

Udržitelné stavební materiály

Budoucnost stavebnictví jde jasně tímto směrem - udržitelné stavební materiály budou v popředí čím dál častěji. Navíc jsou často multifunkční. Desky z recyklovaných nápojových kartonů od PackWall můžete použít při stavbě prakticky celého domu, nebo díky nim můžete vytvořit jedinečný design interiéru. Jediným omezením je tady vaše fantazie. A té se při práci s udržitelnými stavebními materiály meze nekladou.

Recyklace stavebního materiálu je budoucností stavebnictví

Každý z nás za svůj život vyprodukuje neskutečné množství odpadu. Ne každý odpad ale musí skončit na skládce nebo ve spalovně odpadů – mnoho z nich je možné recyklovat. A nejde zdaleka jen o sklo či plasty. Například recyklace použitých nápojových kartonů dává nové možnosti stavařům, architektům i výrobcům nábytku.

Recyklace stavebních materiálů

I stavební materiály mohou být vyráběny z použitých materiálů. Když někdo bourá starý dům, tak není nutné cihly a další stavební materiály odvážet na skládku a likvidovat. Mnoho druhů stavebních materiálů je možné recyklovat – a opětovně použít. Recyklace stavebního materiálu se využívá i při výrobě stavebních materiálů – společnost PackWall například zpracovává vyhozené nápojové kartony, mele je a za tepla z nich lisuje desky. Ty nacházejí rozmanité využití ve stavebnictví, interiérovém designu a nábytkářství.

Skvělý materiál z nápojových kartonů

Říkáte si, proč byste si měli pořídit stavební desky z recyklovaných nápojových kartonů namísto klasických stavebních desek (například sádrokartonových, OSB nebo MDF)? Nedůvěřujete podobným novátorským materiálům? Není proč. Recyklace stavebního materiálu je jasnou budoucností stavebnictví. A pokud chcete stavět ekologicky, šetrně k přírodě, a přitom velmi chytře, jsou stavební desky z recyklovaných nápojových kartonů skvělou možností, jak se ke stavařině postavit moderně a zodpovědněji.

Snadná práce

Stavební desky z recyklovaných kartonů jsou velmi příjemné na práci. Dobře se řežou kotoučovou pilou, snadno se do nich vrtá, dobře se přitloukají. Lze je snadno přizpůsobit podle účelu, pro jaký je potřebujete – je možné je barvit, dýhovat, laminovat, lepit, zpevnit mřížkou a přetmelit, natáhnout fasádní stěrku a barvu, přilepit dekor nebo obklad.