Titulek: Co je upcycling a jak nám prospěje? Popisek: Text:

Upcycling dokazuje, že i nápojové kartony lze dál využít

Nápojové kartony jsou v mnoha ohledech specifické. Na jejich výrobu se totiž nepoužívá jen jeden typ materiálu. Kromě kartonu v nich najdeme například hliník a další složky. Po vyhození do tříděného odpadu je poměrně těžké najít vhodné možnosti pro jejich využití. Společnost PackWall to ale umí.

Co je upcycling?

Upcycling neboli upcyklace je způsobem, jak odpad nebo nepotřebné materiály proměnit a využít tak, aby mohly dál sloužit. Můžete si z nepotřebného odpadu doma sami něco vyrobit. Využít nějak prázdné skleněné lahve, zavařovací sklenice nebo PET lahve. Fantazii se meze nekladou. Ale pak jsou tu odpady, se kterými si běžný člověk už dál neporadí - například použité kartony od nápojových obalů. Co s nimi? Leda tak vyhodit je do speciálního kontejneru na tříděný odpad. A přesně to je ten nejlepší nápad - protože pak jsou tu společnosti jako PackWall, které dokážou skvěle využít i tento odpad a vytvořit z něj nový, široce využitelný výrobek.

Upcycling nápojových kartonů

Z použitých nápojových kartonů vytváří PackWall stavební desky, a to tak, že kartony zbaví nečistot, rozemele a pak za tepla slisuje. Takto vytvořené stavební desky mají vlastnosti podobné MDF, HDF nebo OSB deskám, dá se s nimi dobře pracovat a je možné dodávat jim další povrchovou úpravu. Využití mají jak v interiérech, nábytkářství, tak i na stavbě. A upcycling se díky tomu stává dokonalým procesem, který nachází skutečné využití a pomáhá.

Recyklované desky

Možná máte raději OSB desky nebo MDF desky - ale faktem je, že dřevo je dnes poměrně cenným materiálem. A přehnané odlesňování ničí naši planetu. I proto se hledají různé alternativy. Mnozí proto dávají přednost recyklovaným deskám. A hitem se stávají i stavební desky z recyklovaných kartonů, které se dají využít pro vnitřní i vnější stěny, dělicí příčky, šikmé střechy, podlahy a ploché střechy. Desky mohou sloužit i jako dočasné oplocení, výplně otvorů, ochrana oblouků, sloupů nebo garáží. Uplatnění najdou i v nábytkářství – hodí se pro výrobu stolů, korpusů skříní, skříněk a komod, i jejich dvířka. Mohou být konstrukcí čalouněného nábytku nebo základem pro laminování a dýhování. KW: Papundekl Titulek: I papundekl může dobře posloužit. Tušíte jak? Popisek: Text:

Recyklované stavební desky vás nadchnou

Mladší generace možná slovo “papundekl” znají, ale někdo vůbec netuší, co vlastně označuje. V podstatě jde o zastaralé označení pro lepenku nebo karton. A takový papundekl je po použití odpadem, který se těžko dál využívá. PackWall ale našel řešení, vyrábí z nápojových kartonů úchvatné stavební desky.

Desky z recyklátu

Kartony se používají v mnoha odvětvích a setkáváme se s nimi téměř denně. A například kartony od nápojových obalů těžko hledají další uplatnění, protože jsou vyráběny z mnoha odlišných materiálů. Není to klasický papundekl. Ale PackWall zjistil, co s nimi dál – zbaví je nečistot, rozemele a pak za tepla lisuje do tvaru velkých desek, které díky původnímu materiálu mají vlastnosti podobné OSB deskám nebo MDF deskám.

Využití na stavbách

Tyto materiály mají slibnou budoucnost. I ve stavebnictví se dbá především na udržitelnost, ekologické postupy a materiály šetrné k přírodě. Kromě moderních technologií jako jsou roboti nebo drony tak mnoho stavebních společností hledá udržitelné materiály, které by mohly dobře posloužit namísto těch klasických. Desky z recyklátu nápojových kartonů jsou přesně tím, co stavaři hledají. Mají totiž mnoho způsobů využití, dají se dál zevně upravovat a můžete je použít na stavbě i v interiéru.

Využití recyklátu

K jakým účelům můžete využít desky z recyklátu nápojových kartonů? Všude, kde se obvykle používá sádrokarton, dřevotříska, OSB a MDF desky. Desky PackWall jsou jejich ekologickou alternativou s výrazně nižší uhlíkovou stopou. KW: Kročejový útlum Titulek: Kročejový útlum vyřešíte akustickými deskami z recyklátu Popisek: Text:

Kročejový útlum vyřeší stavební desky z recyklátu kartonů

Přemýšlíte, jak nejlépe vyřešit odhlučnění budovy? Odpovědí mohou být stavební desky PackWall. Poskytují vysoký kročejový útlum – při aplikaci na podlahy tlumí nárazy a minimalizují rezonování zvuku. Tyto vlastnosti jsou neocenitelné například na chodbách ve vícepatrových bytových domech nebo v kancelářských budovách, tak také i v podkrovních místnostech rodinných domů.

Recyklované desky

Co si představit pod označením stavební desky z recyklovaných nápojových kartonů? Přesně to, co už asi sami tušíte. Společnost PackWall se rozhodla dále využít vyhozené nápojové kartony. Vyčistit, rozemlít je a pak z nich za vysokých teplot lisovat desky, které se dají použít úplně stejně jako MDF desky, OSB desky nebo třeba HDF desky. Mají dobré odhlučňovací schopnosti, spolehlivě tlumí zvuky z vnějšího prostředí, mezi patry i mezi jednotlivými místnostmi.

Co je kročejový útlum?

Pokud jste ve stavebnictví jako doma, jistě víte, co je to kročejový útlum. Pokud svůj domov ale například rekonstruujete svépomocí nebo přistavujete, tak byste měli vědět, že něco jako kročejový útlum existuje a co to značí. Z odborného hlediska jde o “poměr budicí síly k síle přenesené do nosné konstrukce”. Při stavbě se pak technických požadavcích na stavby. A pomoci vám s tím mohou právě desky z recyklovaných nápojových kartonů.

Mnoho možností využití

Desky z recyklátu nápojových kartonů mají ale i další možnosti využití. Pro různé aplikace je lze snadno přizpůsobit – je možné je barvit, dýhovat, laminovat, lepit, zpevnit mřížkou a přetmelit, natáhnout fasádní stěrku a barvu, přilepit dekor nebo obklad. KW: Vzduchová neprůzvučnost Titulek: Vzduchová neprůzvučnost desek z recyklovaných kartonů zajistí skvělé odhlučnění Popisek: Text:

Desky z recyklovaných kartonů poskytují skvělou vzduchovou neprůzvučnost

Správná úroveň vzduchové neprůzvučnosti je důležitým faktorem pro dosažení vyšší kvality života uvnitř budov a zlepšení komfortu obyvatel. Snižování průniku hluku je jedním z klíčových cílů při návrhu a konstrukci budov, zejména v místech s vysokou úrovní hluku z okolí, jako jsou frekventované ulice, velká města nebo průmyslové oblasti. Konstrukční desky PackWall se pro své vlastnosti se používají jako speciální akustické předstěny tam, kde chcete výrazně zamezit šíření hluku do dalších prostor nebo zamezit pronikání hluku z okolí.

Akustické ekologické desky

Desky od společnosti Packwall vznikají recyklací použitých nápojových obalů. Tento materiál je lisován a rozřezán na desky požadovaných rozměrů. Výsledné desky si uchovávají unikátní vlastnosti nápojových kartonů. Jsou pevné, odolné a mají i skvělé akustické vlastnosti. Poskytují vzduchovou neprůzvučnost 32db a také vysoký kročejový útlum.

Možnosti využití akustických desek z nápojových kartonů

Zamezují šíření zvukových vln, a proto jsou díky zvukové neprůzvučnosti skvělým materiálem nejen pro vnitřní příčky, ale i podkrovní místnosti. Lze je snadno aplikovat jako interiérové panely a buď opatřit vnějším úpravou (například barvit, dýhovat, laminovat, natáhnout fasádní stěrku a barvu, přilepit dekor nebo obklad) nebo využít jejich jedinečný design, který vzniká originální strukturou původních rozmanitých nápojových kartonů.

Recyklace stavebního materiálu je budoucností stavebnictví

Každý z nás za svůj život vyprodukuje neskutečné množství odpadu. Ne každý odpad ale musí skončit na skládce nebo ve spalovně odpadů – mnoho z nich je možné recyklovat. A nejde zdaleka jen o sklo či plasty. Například recyklace použitých nápojových kartonů dává nové možnosti stavařům, architektům i výrobcům nábytku.

Recyklace stavebních materiálů

I stavební materiály mohou být vyráběny z použitých materiálů. Když někdo bourá starý dům, tak není nutné cihly a další stavební materiály odvážet na skládku a likvidovat. Mnoho druhů stavebních materiálů je možné recyklovat – a opětovně použít. Recyklace stavebního materiálu se využívá i při výrobě stavebních materiálů – společnost PackWall například zpracovává vyhozené nápojové kartony, mele je a za tepla z nich lisuje desky. Ty nacházejí rozmanité využití ve stavebnictví, interiérovém designu a nábytkářství.

Skvělý materiál z nápojových kartonů

Říkáte si, proč byste si měli pořídit stavební desky z recyklovaných nápojových kartonů namísto klasických stavebních desek (například sádrokartonových, OSB nebo MDF)? Nedůvěřujete podobným novátorským materiálům? Není proč. Recyklace stavebního materiálu je jasnou budoucností stavebnictví. A pokud chcete stavět ekologicky, šetrně k přírodě, a přitom velmi chytře, jsou stavební desky z recyklovaných nápojových kartonů skvělou možností, jak se ke stavařině postavit moderně a zodpovědněji.

Snadná práce

Stavební desky z recyklovaných kartonů jsou velmi příjemné na práci. Dobře se řežou kotoučovou pilou, snadno se do nich vrtá, dobře se přitloukají. Lze je snadno přizpůsobit podle účelu, pro jaký je potřebujete – je možné je barvit, dýhovat, laminovat, lepit, zpevnit mřížkou a přetmelit, natáhnout fasádní stěrku a barvu, přilepit dekor nebo obklad.